středa 7. ledna 2009

5 nejlepších cest ve Chřibech

Opravdu jsem neměl v plánu zabrouzdávat do takovýchto anketních vod, ve kterých je král štika Pokáč... tento blog měl mít (a bude mít) trochu jiný nádech a takovéto srandy zde budou spíše vyjímečně.

Ale nedalo mi to, neboť jsem nabrnkl na stránkách Uherského Hradiště, jestli by mi místní osobnosti nenapsaly 5 Nej cest a oni se toho krutě chytli hned- tak si myslím, že se to hodí sepsat i sem. Zároveň bych vybídl Pokáče aby se zhostil s bravůrou sobě vlastní Krasu např. nejhezší, nejdekadentnější atd..:-))

Takže, pár lidí napsalo 5 cest, které se jim nejvíce v Chřibech líbí- docela výsledky odráží, jaký styl lezci mají rádi (plotny, dachy...) A v neposlední řadě je to také pro ostatní tip co zkusit.

Jako nejkrásnější cestu chřibů bych ale stejně dal Dunivou Kateřinu 8.
...pro neznalé http://www.youtube.com/watch?v=0bnUH-7MlFQ

No další doufám ještě přibudou, budu je průběžně aktualizovat. Takže kdyby jste měli v hlavě svých 5nej napiště mi je do komentů...díky moc a čau.
Vlk (Vladimír Wolf).
Gorilí samec 8- kozel

Devizový příslib 9- kozel

Nekouše 9-/9 Budačina

Svištipilka 9- Břestek

Ton Sai 9- Břestek


Jelen (Zdeněk Hoša)

Marjánka 7- vše Kozel

Gorilí samec 8-

Mazácká 6+/7-

Devizový příslib 9-

Kopytem sem, kopytem tam 8-


Čaj (Jan Šálek)
Komu voní hrana 8+/9- Barborka

Kopytem sem, kopytem tam 8- Kozel

Já šel jsem dál... 7+/8- Osvětimanky

Hrana 7+ Barborka

Přímá 7+ Budačina


Pokač (Petr Pokorný)

Devizový příslib 9- Kozel

Ton-sai 9- Břestecká skála

Ivan Hlinka 9- Osvětimanky

Kanta 8+ Osvětimanky

Diretisima 8- Kozel
8 komentářů:

 1. CUS caju, tys to teda rozjel:-)
  me top 5 chriby:
  Devizak (Kozel)
  Ton-sai (Brestek)
  Ivan Hlinka (Osvetimanky)
  Kanta (Osvetimanky)
  Diretisima (Kozel)
  a jaky teda zamyslis charakter/formu tohodle blogu?
  Ja nevim, zda to ma cenu vybirat nejhezci, nejhroznejsi, nejdekadentnejsi cesty v Krase...tam je jich tolik...mozna , kdyz nebudu mit co delat, tak se nad tim zamyslim...

  Pokac

  OdpovědětVymazat
 2. dík, no spíš budu představovat různé lezecké oblasti- více zase ty písky...no asi je to zbytečný abys to vybíral ty, ale lidí ti určitě napíšou v komenářích těch pár cest a člověk pak má pěknej přehled a třeba i tip co zkusit a zjistí jakej kdo má vkus...nic víc...je to pěkný to porovnat a nemáš s tím práci (no o tom volným čase to všechno je-ale když teď nemůžu moc lézt)

  OdpovědětVymazat
 3. jo Caju, mrkni na http://www.youtube.com/watch?v=_Ra61azuAOU&feature=related

  skoro vsechny jsme kdysi s Davidem lezli...megamega, ja chci zpatky:-), jak tam typci lezou v minute 4 tu plotnu Nasal Slip..tez jsem letal az ze shora:-)
  Pokac

  OdpovědětVymazat
 4. vitaj v kripl tymu. Na jak dlouho to vidis s lecbou?
  pokac

  OdpovědětVymazat
 5. no mám nějak dokurvené rameno-načal jsem si jej v dlaňáku a dokurvil na boru v Pokustónovi-já debil!!!Jako kdyby ten název neříkal sám od sebe, co to bude zač....no počkám a uvidím, když to nechám lehce uklidnit a nebudu boulderovat a dynamicky lézt-mohlo by se to spravit...no jináč video mazec...mám aji DVD z NZ se šarmou atd...to je taky pekelný

  OdpovědětVymazat
 6. tož na to dvd bych se rad mrkl,,,,asi dam na blog nejaky fota z Castle Hill a seznam doporucenych boulderu...je to blizko, tak kdyby tam jel nekdo na vylet:-)
  toz sa uzdrav...nejezdis na bezky? bych mozna zkusil zitra vecer bezky ve sloupu
  Pokac

  OdpovědětVymazat
 7. hele, jak si tady tak pěkně dopisujeme, nemáš náhodou ICQ? bylo by to mnohdy jednodušší, dvd ti rád půjčím, na běžky začnu jezdit asi co nejdřív u nás v Mariánském údolí, je už 10cm na rybálech-tj.značka ideál na bruslařský styl

  OdpovědětVymazat
 8. 5 nej viz. mail=)
  M

  OdpovědětVymazat